Hyppää sisältöön

Yhteystiedot

Seurakuntien kirkkoherroilta sekä vaalilautakuntien puheenjohtajilta ja sihteereiltä voi tiedustella lisää seurakuntavaaleista.
Vaalilautakunnan puheenjohtajien ja sihteerien tiedot päivittyvät sivuille heti nimeämisen jälkeen.

Kokkolan suomalainen seurakunta

  • kirkkoherra ja vaalilautakunnan puheenjohtaja Jouni Sirviö, jouni.sirvio@evl.fi, p. 050 3147 250

Karleby svenska församling

  • kirkkoherra ja vaalilautakunnan puheenjohtaja Per Stenberg, per.stenberg@evl.fi, p. 050 3147 310
  • seurakuntasihteeri Anne Silfverberg, anne@silfverberg, p. 050 3147 227

Kaustisen ja Ullavan seurakunta

  • kirkkoherra Veli-Pekka Harju, veli-pekka.harju@evl.fi, p. 050 3147 337
  • vaalilautakunnan puheenjohtaja Tuula Salo
  • toimistosihteeri ja vaalilautakunnan sihteeri Eija Viisteensaari, eija.viisteensaari@evl.fi, p. 050 3147 335

Kälviän seurakunta

  • vt. kirkkoherra ja vaalilautakunnan puheenjohtaja Antti Lapinoja, antti.lapinoja@evl.fi, p. 050 3147 382
  • toimistosihteeri Pirjo Pajunpää, pirjo.pajunpaa@evl.fi, p. 050 3147 380

Lohtajan seurakunta

  • vt. kirkkoherra ja vaalilautakunnan puheenjohtaja Antti Lapinoja, antti.lapinoja@evl.fi, p. 050 3147 382
  • toimistosihteeri Pirjo Pajunpää, pirjo.pajunpaa@evl.fi, p. 050 3147 380

Halsuan seurakunta

  • kirkkoherra ja vaalilautakunnan puheenjohtaja Juha Karhulahti, juha.karhulahti@evl.fi, p. 0500 361 174
  • virastosihteeri ja vaalilautakunnan sihteeri Jenni Kentala, jenni.kentala@evl.fi, p. 040 172 2371